Co to jest binokular uchylny?

Binokular uchylny jest podstawowym doposażeniem mikroskopu. Umożliwia pochylenie binokularu o dowolny kąt w zakresie podanym przed producenta (najczęściej od 0-180 stopni).

Jakie są rodzaje binokularów?

Binokulary dzielą się na binokulary uchylne oraz o stałym kącie nachylenia.
Przykłady binokularów uchylnych: 0-180 stopni, 0-195 stopni, 0-220 stopni.
Przykłady binokularów o stałym kącie nachylenia: 45 stopni, 90 stopni.

Dlaczego binokular uchylny jest tak ważnym wyposażeniem mikroskopu?

Dzięki uchylnemu binokularowi operator mikroskopu może uzyskać wyprostowaną i ergonomiczną sylwetkę podczas pracy. Binokular uchylny pozwala zachować wyprostowana sylwetkę nawet wtedy, gdy głowica mikroskopu pochylona jest do przodu lub tyłu w stosunku do osi pionowej mikroskopu (w stomatologii).
Zmienny kąt nachylenia binokularu bardzo ułatwia pracę także w przypadku, gdy z jednego urządzenia korzysta kilku operatorów o różnym wzroście i predyspozycjach.

Do czego służy przedłużenie binokularu

Przedłużenie binokularu należy do wyposażenia dodatkowego mikroskopu wykorzystywanego przez stomatologów. Przedłużenie binokularu w połączeniu z binokularem uchylnym pozwalają maksymalnie odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa oraz przybrać ergonomiczną sylwetkę podczas pracy.

Jaka jest różnica pomiędzy oświetleniem LED, ksenonowym i halogenowym?

Odpowiedź zamieścimy wkrótce.

Na jak długo wystarcza oświetlenie LED?

Najczęściej oświetlenie LED przewidziane jest na 50 000 roboczogodzin.

Czy można zakupić sterylne osłonki na rączki i pokrętła mikroskopu?

Tak. Do naszych mikroskopów można zakupić autoklawowalne osłony na pokrętła i rączki mikroskopu (mikroskop SmartOPTIC, mikroskop Global)

Co to znaczy „budowa modułowa”?

Nasze mikroskopy zbudowane są modułowo. Oznacza to, że w każdej chwili można łatwo dodać dodatkowe wyposażenie do mikroskopu (np. przedłużenie Carr, tor wizyjny) bez konieczności posiadania wykwalifikowanych umiejętności.

Jaki obiektyw będzie dla mnie najodpowiedniejszy?

Obiektywy dobierane są w zależności od charakteru pracy (zastosowania mikroskopu) oraz od predyspozycji lekarza. Wyżsi stomatolodzy mogą potrzebować obiektyw o większej ogniskowej (np. 300mm), natomiast niżsi, o krótszej ogniskowej (np. 200mm).
Najczęściej jednak, wybieranym obiektywem jest obiektyw 250mm (w stomatologii).

Do czego służy filtr pomarańczowy?

Odpowiedź zamieścimy wkrótce.

Do czego służy filtr zielony?

Odpowiedź zamieścimy wkrótce.

TOP