Co to jest binokular uchylny?
Binokular uchylny jest podstawowym doposażeniem mikroskopu. Umożliwia pochylenie binokularu o dowolny kąt w zakresie podanym przed producenta (najczęściej od 0-180 stopni).
Jakie są rodzaje binokularów?
Binokulary dzielą się na binokulary uchylne oraz o stałym kącie nachylenia.
Przykłady binokularów uchylnych: 0-180 stopni, 0-195 stopni, 0-220 stopni.
Przykłady binokularów o stałym kącie nachylenia: 45 stopni, 90 stopni.
Dlaczego binokular uchylny jest tak ważnym wyposażeniem mikroskopu?
Dzięki uchylnemu binokularowi operator mikroskopu może uzyskać wyprostowaną i ergonomiczną sylwetkę podczas pracy. Binokular uchylny pozwala zachować wyprostowana sylwetkę nawet wtedy, gdy głowica mikroskopu pochylona jest do przodu lub tyłu w stosunku do osi pionowej mikroskopu (w stomatologii).
Zmienny kąt nachylenia binokularu bardzo ułatwia pracę także w przypadku, gdy z jednego urządzenia korzysta kilku operatorów o różnym wzroście i predyspozycjach.
Do czego służy przedłużenie binokularu
Przedłużenie binokularu należy do wyposażenia dodatkowego mikroskopu wykorzystywanego przez stomatologów. Przedłużenie binokularu w połączeniu z binokularem uchylnym pozwalają maksymalnie odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa oraz przybrać ergonomiczną sylwetkę podczas pracy.
Jaka jest różnica pomiędzy oświetleniem LED, ksenonowym i halogenowym?
Odpowiedź zamieścimy wkrótce.
Na jak długo wystarcza oświetlenie LED?
Najczęściej oświetlenie LED przewidziane jest na 50 000 roboczogodzin.
Czy można zakupić sterylne osłonki na rączki i pokrętła mikroskopu?
Tak. Do naszych mikroskopów można zakupić autoklawowalne osłony na pokrętła i rączki mikroskopu (mikroskop SmartOPTIC, mikroskop Global)
Co to znaczy „budowa modułowa”?
Nasze mikroskopy zbudowane są modułowo. Oznacza to, że w każdej chwili można łatwo dodać dodatkowe wyposażenie do mikroskopu (np. przedłużenie Carr, tor wizyjny) bez konieczności posiadania wykwalifikowanych umiejętności.
Jaki obiektyw będzie dla mnie najodpowiedniejszy?
Obiektywy dobierane są w zależności od charakteru pracy (zastosowania mikroskopu) oraz od predyspozycji lekarza. Wyżsi stomatolodzy mogą potrzebować obiektyw o większej ogniskowej (np. 300mm), natomiast niżsi, o krótszej ogniskowej (np. 200mm).
Najczęściej jednak, wybieranym obiektywem jest obiektyw 250mm (w stomatologii).
Do czego służy filtr pomarańczowy?
Odpowiedź zamieścimy wkrótce.
Do czego służy filtr zielony?
Odpowiedź zamieścimy wkrótce.